RT0402BRB0740K2L
MFR.Part #
RT0402BRB0740K2L
JLCPCB Part #
C852389
Description
-55℃~+155℃ 40.2kΩ 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS