RT0402BRB07316RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0402BRB07316RL
JLCPCB Part #
C6460469
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 316Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS