RT0402BRB071K6L
MFR.Part #
RT0402BRB071K6L
JLCPCB Part #
C6288202
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS