RT0402BRB07162RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0402BRB07162RL
JLCPCB Part #
C6288193
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 162Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS