RT0402BRB07160RL
MFR.Part #
RT0402BRB07160RL
JLCPCB Part #
C7064868
Description
-55℃~+155℃ 160Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS