RP0603BRD071K8L
MFR.Part #
RP0603BRD071K8L
JLCPCB Part #
C6277166
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 100mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS