RE0805FRE0715K8L
MFR.Part #
RE0805FRE0715K8L
JLCPCB Part #
C20164883
Description
-55℃~+155℃ 125mW 15.8kΩ Thick Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS