RE0805DRE0768KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RE0805DRE0768KL
JLCPCB Part #
C859526
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 68kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS