RE0805DRE0727KL
MFR.Part #
RE0805DRE0727KL
JLCPCB Part #
C5721443
Description
-55℃~+155℃ 125mW 27kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS