RE0805DRE071K8L
MFR.Part #
RE0805DRE071K8L
JLCPCB Part #
C7277459
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 125mW Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS