RE0603FRE076K98L
MFR.Part #
RE0603FRE076K98L
JLCPCB Part #
C5864387
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.98kΩ Thick Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS