RE0603FRE0753R6L
MFR.Part #
RE0603FRE0753R6L
JLCPCB Part #
C20164869
Description
-55℃~+155℃ 100mW 53.6Ω Thick Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS