RE0603FRE07158KL
MFR.Part #
RE0603FRE07158KL
JLCPCB Part #
C6379201
Description
-55℃~+155℃ 100mW 158kΩ Thick Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS