RE0603DRE07182KL
MFR.Part #
RE0603DRE07182KL
JLCPCB Part #
C7337720
Description
-55℃~+155℃ 100mW 182kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS