RE0402BRE0741K2L
MFR.Part #
RE0402BRE0741K2L
JLCPCB Part #
C5846272
Description
-55℃~+155℃ 41.2kΩ 63mW Thick Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS