RE0201BRE07158KL
MFR.Part #
RE0201BRE07158KL
JLCPCB Part #
C2145402
Description
-55℃~+155℃ 158kΩ 25V 50mW Thick Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS