RC2010JK-0736RL
MFR.Part #
RC2010JK-0736RL
JLCPCB Part #
C4032538
Description
-55℃~+155℃ 36Ω 750mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS