RC2010FK-078K87L
MFR.Part #
RC2010FK-078K87L
JLCPCB Part #
C877643
Description
-55℃~+155℃ 750mW 8.87kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS