RC2010FK-07383RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC2010FK-07383RL
JLCPCB Part #
C877387
Package
2010
Description
-55℃~+155℃ 383Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS