RC2010FK-0728KL
MFR.Part #
RC2010FK-0728KL
JLCPCB Part #
C877294
Description
-55℃~+155℃ 28kΩ 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS