RC2010FK-071R82L
MFR.Part #
RC2010FK-071R82L
JLCPCB Part #
C877222
Description
-55℃~+155℃ 1.82Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS