RC1218JK-0756KL
MFR.Part #
RC1218JK-0756KL
JLCPCB Part #
C876226
Description
-55℃~+155℃ 1W 56kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS