RC1218JK-071K8L
MFR.Part #
RC1218JK-071K8L
JLCPCB Part #
C876157
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 1W Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS