RC1218FK-0790R9L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC1218FK-0790R9L
JLCPCB Part #
C876122
Package
1218
Description
-55℃~+155℃ 1W 90.9Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS