RC1218FK-0756R2L
MFR.Part #
RC1218FK-0756R2L
JLCPCB Part #
C876086
Description
-55℃~+155℃ 1W 56.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS