RC1218FK-0740K2L
MFR.Part #
RC1218FK-0740K2L
JLCPCB Part #
C876048
Description
-55℃~+155℃ 1W 40.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS