RC1218DK-0768K1L
MFR.Part #
RC1218DK-0768K1L
JLCPCB Part #
C1705001
Description
-55℃~+155℃ 1W 200V 68.1kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS