RC1218DK-0735K7L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC1218DK-0735K7L
JLCPCB Part #
C3921430
Package
1218
Description
-55℃~+155℃ 1W 35.7kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS