RC1218DK-07160KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC1218DK-07160KL
JLCPCB Part #
C4192702
Package
1218
Description
-55℃~+155℃ 160kΩ 1W Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS