RC1210FR-0740R2P
MFR.Part #
RC1210FR-0740R2P
JLCPCB Part #
C6263524
Description
-55℃~+155℃ 40.2Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS