RC1206JR-0756RP
MFR.Part #
RC1206JR-0756RP
JLCPCB Part #
C5842987
Description
-55℃~+155℃ 250mW 56Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS