RC1206JR-0736KP
MFR.Part #
RC1206JR-0736KP
JLCPCB Part #
C6965573
Description
-55℃~+155℃ 250mW 36kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS