RC1206FR-136K8P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC1206FR-136K8P
JLCPCB Part #
C6965493
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 250mW 6.8kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS