RC1206FR-1056K2L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC1206FR-1056K2L
JLCPCB Part #
C5842862
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 250mW 56.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS