RC1206FR-076R2P
MFR.Part #
RC1206FR-076R2P
JLCPCB Part #
C6165243
Description
-55℃~+155℃ 250mW 6.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS