RC0805JR-10160RL
MFR.Part #
RC0805JR-10160RL
JLCPCB Part #
C6165063
Description
-55℃~+155℃ 125mW 160Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS