RC0805JR-0782KP
MFR.Part #
RC0805JR-0782KP
JLCPCB Part #
C6966042
Description
-55℃~+155℃ 125mW 82kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS