RC0805JR-0751KL
MFR.Part #
RC0805JR-0751KL
JLCPCB Part #
C107234
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 51kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS