RC0805JR-07390RL
MFR.Part #
RC0805JR-07390RL
JLCPCB Part #
C137441
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 390Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS