RC0805JR-071R8L
MFR.Part #
RC0805JR-071R8L
JLCPCB Part #
C137461
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 125mW 150V Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS