RC0805FR-0748R7L-S
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0805FR-0748R7L-S
JLCPCB Part #
C327301
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 48.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS