RC0805FR-071R8L-S
MFR.Part #
RC0805FR-071R8L-S
JLCPCB Part #
C327106
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 125mW 150V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS