RC0805FR-7W8K06L
MFR.Part #
RC0805FR-7W8K06L
JLCPCB Part #
C5862605
Description
-55℃~+155℃ 250mW 8.06kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS