RC0805FR-7W56K2L
MFR.Part #
RC0805FR-7W56K2L
JLCPCB Part #
C6639082
Description
-55℃~+155℃ 250mW 56.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS