RC0805FR-7W51KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0805FR-7W51KL
JLCPCB Part #
C6263211
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 250mW 51kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS