RC0805FR-7W2K55L
MFR.Part #
RC0805FR-7W2K55L
JLCPCB Part #
C7276225
Description
-55℃~+155℃ 2.55kΩ 250mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS