RC0805FR-7W1R8L
MFR.Part #
RC0805FR-7W1R8L
JLCPCB Part #
C6639038
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS