RC0805FR-7W1R62L
MFR.Part #
RC0805FR-7W1R62L
JLCPCB Part #
C20162929
Description
-55℃~+155℃ 1.62Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS