RC0805FR-7W140RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0805FR-7W140RL
JLCPCB Part #
C6378732
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 140Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS