RC0805FR-131K58L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0805FR-131K58L
JLCPCB Part #
C7038241
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 1.58kΩ 125mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS